Kongre Özet Bildiri, Tam Metin ve Özel Sayı Yayın Sürecine Dair Açıklama

Kıymetli Kongre Katılımcılarımız,

Kabul edilen tüm özetler, 30 Ocak 2023’te ISBN alınmış Kongre Özet Bildiri Kitabı’nda elektronik ortamda PDF formatında ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Türkçe özet bildirilerin İngilizce özeti de olmak zorundadır. Özet bildirilerinde eksiklik olan ve düzeltme yapması gereken yazarların en geç 22 Ocak 2023’e kadar iibfkongre@bingol.edu.tr dönüş yapması gerekmektedir.

Kongreden sonra düzenleme kurulundan tüm yazarlara bir e-posta gönderilecektir.  Tam metin çalışmasını, TRDİZİN-ULAKBİM Endeksli BİİBFAD Kongre Özel Sayısı’nda yayın yapmak isteyen yazar/lar, gönderilecek Yayın Bilgi Formu’ndaki tercihine göre;

(1) Tam metin çalışmasının hakem değerlendirmesine alınmasını ve sürecin KABUL ile sonuçlanması durumunda dergide MAKALE olarak yayınlanmasını;

(2) Makale değerlendirme süreci RET ile sonuçlanan tam metnin, TAM METİN BİLDİRİ KİTABI’nda yayınlanmasını, tercih edebilirler.

Tam metin ve özel sayı makale yazım kuralları, BİİBFAD yazım kuralları ile aynıdır. Tam metinlerin dili İngilizce veya Türkçe olabilir.

BİİBFAD özel sayısında en fazla 25 makale yayınlanabilecektir. 1 Şubat 2023’e kadar tarafımıza (iibfkongre@bingol.edu.tr) gönderilen, dergi yazım kurallarına uygun ve nitelikli tam metinler, Kongre Bilim Kurulu’nun değerlendirmesi neticesinde, BİİBFAD’ın editör kurulu tarafından çift-kör hakemlik süreci başlatılmak üzere hakemlere gönderilecektir.

Hakem sürecine alınan her çalışmanın makale olarak yayınlanması garanti edilmemektedir. Sadece derginin yayın takvimine uygun olarak çift-kör hakemlik süreci kabul olarak tamamlananlar yayınlanacaktır.

Bingöl Üniversitesi personeli ve lisansüstü öğrencilerinin (tek ya da ortak) yazarı olduğu çalışmalar, BİİBFAD Kongre Özel Sayısı’nda YAYINLANMAYACAKTIR. Söz konusu katılımcıların çalışmaları, tercihleri doğrultusunda, yalnızca tam metin kitabında yer alabilecektir.