Kongre Daveti

II. Uluslararası İktisadi ve İdari Bilimler Kongresi

19-20 Ocak 2023

Dünya ekonomisindeki belirsizlikler, enerji krizleri, işletmelerin pandemi sonrası yeni problemleri, jeopolitik gerginlikler, göç hareketleri, dijital dünyanın hayatı kuşatması ve benzeri iktisadi ve idari meseleler, toplumları küresel çapta yeni mücadelelerle karşı karşıya getirmektedir.

Her günün yepyeni ve yıkıcı sürprizlere gebe olduğu ve her yılın bir öncekinden hayli farklılaştığı bu zamanda akademisyenler ve uzmanlar, bu yeni sosyal gerçeklikleri anlamak, araştırmak ve yeni çalışmalara yol göstermek gibi bir misyona sahiptirler. İktisat, siyaset, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, maliye ve diğer alanlarda çalışan bilim insanları, söz konusu bu sorunları küresel olarak rahatsız edici bir çığlık olarak görmektedirler.

Kasım 2021’de Bingöl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin organizasyonuyla “Krizler, Belirsizlikler, Arayışlar” teması ile birincisi düzenlenen kongreye, çeşitli ülkelerden çok değerli konuşmacılar katılmış, toplamda 150’ye yakın bildiri gönderilmiştir. Küreselleşmeden yapay zekâya, uluslararası siyasetten tüketici davranışlarına kadar birçok konu ele alınmıştır.

19-20 Ocak 2023 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek bu ikinci kongrenin ana teması ve odak noktası, güncel ‘Küresel Siyaset ve Ekonomide Fırsatlar ve Tehditler’dir. Toplum hayatında rolü en büyük olan iktisadi ve idari alanların ilerlemesine katkıda bulunmak, 2023 yılı ve sonrası için tartışmaya değer görülen küresel fırsat ve tehditleri inceleyen bildirilerinizi ücretsiz olarak sunmak üzere sizleri davet ediyoruz.

Kongre şartlarına uyan ve hakemliği tamamlanan nitelikli çalışmalar, Bingöl Üniversitesi'nin ULAKBİM-TRDizin Endeksli BİİBFAD Dergisinde Mart 2023’te çıkacak özel sayıda yayımlanacaktır. Kongreye katılım ücretsizdir.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına girerken bu uluslararası kongrenin, başta ilgili disiplinlere, Türkiye’ye ve dünyaya rehberlik etmesini ümit ediyoruz.

Saygı ve selamlarımızla.

Kongre Düzenleme Kurulu adına

Dr. Ahmet KOÇAK

Dr. Mustafa NAİMOĞLU

Dr. Yunus Emre KARACA